Minden nyugdíjas megkapja a kiegészítő nyugdíjemelést
Utolsó simításokat végzi a kormány a 2025. november havi kiegészítő nyugdíjemelésről szóló kormányrendeleten: minden nyugdíjas megkapja azt, ami jár még az év végéig, a remények szerint már novemberben - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
Orbán Viktor a videóban azt mondta: az infláció magasabb lett, mint előre jelezték, ezért a nyugdíjakat ilyenkor meg szokták emelni.
„Pontos elszámolás, hosszú barátság, azt ígértük, hogy a nyugdíjak nem veszíthetnek az értékükből, ezt a vállalásunkat minden évben teljesítettük, idén is így lesz ez”
– fogalmazott.
A kormányfő hozzátette: mindenki a nyugdíjának megfelelő összeget kapja majd, ami átlagosan 51 ezer forintot jelent.
„Nagy dolog, Európában mindenhol spórolnak, ha fizetni kell, szívják a fogukat, mert elküldték a pénzüket Ukrajnába. Ha Ukrajnában van a pénzed, akkor nem tudsz nyugdíjat emelni, nem tudsz segíteni a családoknak meg a fiataloknak sem, de mi nem engedtük, hogy a magyarok pénze Ukrajnába menjen, ezért most van családtámogatás-emelkedés, tudunk indítani a fiataloknak lakásprogramot, és a nyugdíjasok is megkapják azt, ami jár. Ma ráadásul idősek napja van. Isten éltesse a nyugdíjasokat!” – mondta Orbán Viktor.
- Nem az alvásigény csökken – így változik valójában az alvás az évek során
- Új génterápiás módszert tesztelnek súlyos szembetegség kezelésére
- Magas vérnyomás és gyümölcslé: nem mindegy, melyiket választod
- Ezeket az értékeket érdemes figyelni, ha sokáig egészséges szívet szeretnél
- A vesebetegség rejtett következménye: nőhet a kognitív hanyatlás esélye
- A reggeli rutin is árulkodó lehet: ezekre figyelnek a neurológusok Parkinson-kór esetén
2026. június 17.
Kávé és vérnyomás: nem biztos, hogy eddig jól gondolkodtunk róla
2026. június 16.