A postán is átvehető lesz az élelmiszer-utalvány, ha a kézbesítés sikertelen
A nyugdíjasok a postán átvehetik majd az élelmiszer-utalványt, ha a kézbesítés sikertelen - tájékoztatta a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK).
A közlemény szerint a nyugdíjasok élelmiszer-utalványáról a sajtóban megjelent információk hamisak, félrevezetőek. Ahogy más hasonló esetben, ebben is:
az utalványok kézbesítését a posta végzi, és ha a postai kézbesítés nem lesz sikeres – mert a nyugdíjas esetleg nincs otthon és nem veszi át az utalványt -, az nem fog elveszni, hanem a postán átvehető lesz 10 munkanapig, és erről a posta a szokásos módon értesítőt hagy
– tették hozzá.
A kormány eltökélt abban, hogy minden eszközzel fellépjen az indokolatlan áremelések ellen. Az árréscsökkentés mellett az élelmiszer-utalvánnyal egy külön támogatást is biztosítanak a nyugdíjasok számára.
A 30 ezer forintos utalvány papíralapú lesz, többféle címletben, és ősszel postai úton kézbesítik az érintetteknek. A tervek szerint az utalvány 2025. december 31-ig lesz beváltható a vidéki kisboltokban, a nagyobb üzletláncokban, a piacokon, és az őstermelőknél is – fűzte hozzá a KTK.
- Nem az alvásigény csökken – így változik valójában az alvás az évek során
- Új génterápiás módszert tesztelnek súlyos szembetegség kezelésére
- Ezeket az értékeket érdemes figyelni, ha sokáig egészséges szívet szeretnél
- A vesebetegség rejtett következménye: nőhet a kognitív hanyatlás esélye
- Magas vérnyomás és gyümölcslé: nem mindegy, melyiket választod
- A reggeli rutin is árulkodó lehet: ezekre figyelnek a neurológusok Parkinson-kór esetén
2026. június 17.
Kávé és vérnyomás: nem biztos, hogy eddig jól gondolkodtunk róla
2026. június 16.