Gulyás Gergely: az év második felében vezetik be a nyugdíjasok áfavisszatérítési programját
A kormány az év második felében vezeti be nyugdíjasok áfavisszatérítési programját, amelynek kidolgozásával a nemzetgazdasági minisztert bízták meg - közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón.
A miniszter elmondta: a kormány a miniszterelnök évértékelőjében bejelentett intézkedéseket megtárgyalva felhatalmazta a nemzetgazdasági minisztert, hogy dolgozza ki a nyugdíjasokat megillető áfavisszatérítési programot.
A kormány meghatározta, hogy az intézkedésnek a zöldségre, a gyümölcsre és a tejtermékekre mindenféleképpen ki kell terjednie.
Az áfavisszatérítés összege havonta 10 és 15 ezer forint között lesz, és a rendszer kártyaalapú lesz – ismertette Gulyás Gergely a program sarokköveit. Közölte: a kormány ezt első olvasatban, a feladatok és célkitűzések szintjén megtárgyalta, és a gazdasági miniszter e sarokkövekre tekintettel készít egy előterjesztést.
- Kefir a mindennapokban: valóban egészséges választás?
- A szem egészsége a konyhában is kezdődik
- Tej nélkül is lehet kalciumot bevinni? Ezek az italok segíthetnek
- Kávézacc és ecet: meglepően jól működhet együtt a konyhában
- Új génterápiás módszert tesztelnek súlyos szembetegség kezelésére
- Demencia ellen a tányérról? Nem csak a genetika számít
2026. június 12.