Vitályos Eszter: a kormány garantálja az inflációkövető nyugdíjemelést
"A nyugdíjasok számíthatnak ránk!" A kormány, ahogy minden évben, 2025-ben is garantálja az inflációkövető nyugdíjemelést - írta a kormányszóvivő a Facebook-oldalán.
Vitályos Eszter hozzátette, a megszokott rend szerint novemberben januárig visszamenő nyugdíjkiegészítést fizetnek akkor, ha az év végi, tényleges infláció magasabb az év elején becsültnél. Ez várhatóan idén is így lesz, a nyugdíjkiegészítés novemberben érkezik – jelezte.
Felhívta a figyelmet: a kormány vállalása szerint idén februárban is kifizették a 13. havi nyugdíjat.
„Biztosítjuk a rezsicsökkentést, amelynek köszönhetően a magyar nyugdíjasok fizetik Európa legalacsonyabb gáz- és áramárát, a kereskedők élelmiszerár-emelését is letörtük. Az árréscsökkentéssel átlagosan 18,8 százalékkal csökkentettük a nyugdíjasok számára fontos, alapvető élelmiszerek árát, és a nyugdíjasoknak áfa-visszatérítést vezetünk be”
– írta a kormányszóvivő.
- Nem az alvásigény csökken – így változik valójában az alvás az évek során
- Új génterápiás módszert tesztelnek súlyos szembetegség kezelésére
- Ezeket az értékeket érdemes figyelni, ha sokáig egészséges szívet szeretnél
- A vesebetegség rejtett következménye: nőhet a kognitív hanyatlás esélye
- Magas vérnyomás és gyümölcslé: nem mindegy, melyiket választod
- A reggeli rutin is árulkodó lehet: ezekre figyelnek a neurológusok Parkinson-kór esetén
2026. június 17.
Kávé és vérnyomás: nem biztos, hogy eddig jól gondolkodtunk róla
2026. június 16.