A Gondosóra volt az őrangyal
A rendőrök a hátsó kertben találtak rá a 71 éves nőre, aki a Gondosórának köszönheti az életét.
Még december 10-én 22 óra 40 perc előtt érkezett a hívás, hogy egy sátai nő veszélyben lehet. A riasztás alapján az Ózdi Rendőrkapitányság járőrei a katasztrófavédelem munkatársai egyszerre érkeztek a házhoz. Bejutni a házba nem lehetett, a kopogtatásra, csengetésre nem érkezett válasz. Ekkor már attól tartottak, hogy valóban nagy a baj.
A rendőrök – a katasztrófavédelem szakszerű segítségével – aztán bejutottak a házba, de ott nem találtak senkit. Szerencsére külső, erőszakos behatolásnak szintén nem volt nyoma. Ezért a keresést kiterjesztették a ház környékére, és a rendőrök végül a hátsó kertben megtalálták az erősen átfagyott, kissé zavart nénit egy fa tövében, akinek kezén ott volt a gondosóra. Az időközben értesített mentőszolgálat munkatársai további ellátásra kórházba szállították az idős asszonyt.
- Nem az alvásigény csökken – így változik valójában az alvás az évek során
- Új génterápiás módszert tesztelnek súlyos szembetegség kezelésére
- Magas vérnyomás és gyümölcslé: nem mindegy, melyiket választod
- Ezeket az értékeket érdemes figyelni, ha sokáig egészséges szívet szeretnél
- A vesebetegség rejtett következménye: nőhet a kognitív hanyatlás esélye
- A reggeli rutin is árulkodó lehet: ezekre figyelnek a neurológusok Parkinson-kór esetén
2026. június 17.
Kávé és vérnyomás: nem biztos, hogy eddig jól gondolkodtunk róla
2026. június 16.