A gyógyszerészek szerepe ma is kulcsfontosságú
- Jó hírek, Szervezeti hírek
- 2025. május 22.
- 14
- 0

A Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) egyike a 12 hivatásrendi köztestületnek, s mint ilyen, kötelessége, hogy a gyógyszerészi hivatás egészének szakmai, etikai, gazdasági és szociális érdekeit képviselje, és mindezt a közérdekkel összhangban, a társadalom – és kiemelten a betegek – jogos érdekeinek mentén érvényesítse.
A Patika Magazin megkérdezte az MGYK megyei szervezeteinek elnökeit, hogy ők mit tartanak fontos üzenetnek elmondani a betegek, az olvasók, a lakosság részére. Most Dr. Lukács Mária, Zala vármegyéből mondta el gondolatait.
Elégedettek legyenek a betegek
Én alapvetően olyan ember vagyok, akiben erősen dolgozik az empátia. Nagyon átérzem az embereknek azt a szerencsétlen helyzetét, amikor nem találják a megfelelő utat, és szükségük van a támogatásra. A betegség kapcsán az egészségügyben egyébként is kicsit elhagyatottak, és ha csak iránymutatást kapnak, egy-két kedves jó szót, ha megértjük, amit ők szeretnének, akkor ezzel máris segítünk. Azonkívül, hogy a gyógyszeres terápiát rendezzük, elmagyarázzuk, hogyan szedjék a gyógyszereiket.
Pontos utasításokkal látjuk el őket, megerősítjük bennük azt, hogy biztosan jól értsék, amit mondunk nekik. Ezek nagyon fontosak a számunkra. Az emberek tisztán értsék és tisztán lássák, hogy mit, miért, hogyan és mennyit kell az adott gyógyszerből bevenni.
Nekem az is különösen fontos, hogy minden kollégám úgy bánjon az emberekkel, ahogyan azt az embertársainktól mi is elvárnánk. Mert az élet, úgy gondolom, visszaadja azt, amit mi adunk a másiknak. Úgy érzem, a betegek szeretnek is bennünket, mert azt kapják, amire vágynak, ami nekik segít, és ami nekik fontos.
Érzik a törődést. És érzik a segítséget, hogyha nem találják a megfelelő utat, akkor abban is próbálunk segíteni, mit tegyenek a betegségük, az egészségük érdekében. Tanácsokkal látjuk el őket, kicsit még pszichológusok is vagyunk ilyenkor. Ha kell, akkor egy kis külön helyiségben tudunk négyszemközt beszélgetni velük, pár jó szóval megnyugtatni őket, mert sokszor már ez is nagy segítség nekik.
Én igyekszem úgy vezetni a patikát, hogy az empátián kívül, amit tanúsítunk feléjük, elégedetten távozzanak a betegek. Próbálunk nekik abban is segíteni, hogy miképpen kell gondolkodniuk ebben a nem könnyű témában, milyen a helyes egészségtudatos életmód.
Én nagyon szeretem a Patika Magazint, mert olyan cikkek vannak benne, amik iránymutatást adnak az egészségügyi felvilágosításban, és hiteles forrás, nem olyan, mint az internet, ami nem mindig ellenőrizhető.
Szerintem az írott forrás még ma is érdekli az embereket, és hitelesebbnek vélik, még ha az internetet esetleg többet is használják. Nálam az újság egy olyan ajándék, ami nagyon hasznos, és még a fiatalok is fogékonyak erre.
Forrás: Patika Magazin / Sz. J.
- Már több mint 700 ezer felhasználója van a Gondosóra programnak
- Általános gyógyszerészi tanácsok cukorbetegeknek
- Gondosórával 107 évesen is biztonságban – interjú az ország legidősebb polgárával
- Monszpart Zsolt: Egy apró döntés is csodákra képes
- Ingyenes nyugdíj-előtakarékossági számla az Államkincstártól!
- Dr. Hankó Zoltán: A lényeg, hogy minél több segítséget tudjunk nyújtani a betegeinknek
2025. május 23.
Érdemes erre a gyereknapi programra figyelni
2025. május 23.