A karácsonyi vásárok veszélyeire figyelmeztet a rendőrség
A karácsonyi vásárokon előforduló veszélyekre, a zseblopásokra és a különféle vagyon elleni bűncselekményekre figyelmeztetett a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).
A belvárosi Vörösmarty téren tartott eseményen Nagy-Kovács Dávid, a BRFK zseblopási alosztályának vezetője azt mondta, hogy a karácsonyi vásárokon kiemelt erőkkel vannak jelen egyenruhás járőreik, ugyanakkor a tömegben ott vannak civil ruhás munkatársaik is, akik nagy tapasztalatot szereztek már zsebtolvajok kiszűrésében, elfogásában. Ezt támasztja alá az is, hogy hasonló külföldi rendezvényekre is rendszeresen meghívják a budapesti rendőröket – tette hozzá.
Az őrnagy azt tanácsolta a vásárokra látogatóknak, hogy táskáikat ne a hátukon vagy az oldalukon viseljék, hanem elöl, és a könnyen hozzáférhető zsebeket védjék a kezükkel.
Nagy-Kovács Dávid felhívta a figyelmet arra is, ha valakit mégis megkárosítanának a tolvajok, ellopják bankkártyáját, azonnal értesítse a bankját. Ugyanilyen fontos, hogy a sértettek azonnal vegyék fel a kapcsolatot a rendőrséggel is, mert így van a legnagyobb esélye annak, hogy a bűnözők elfogása mellett értékeiket is visszaszerezhessék – fűzte hozzá.
Az őrnagy arra is kitért, hogy készpénz helyett inkább digitális eszközökkel érdemes fizetni az árusoknál, de utóbbiakra is fokozottan vigyázni kell. A rendőrség tapasztalatai szerint manapság is sokan tartják a PIN-kódjukat tartalmazó cetlit a bankkártyájuk mellett, ami jelentősen megkönnyíti a tolvajok dolgát.
- Kefir a mindennapokban: valóban egészséges választás?
- A szem egészsége a konyhában is kezdődik
- Tej nélkül is lehet kalciumot bevinni? Ezek az italok segíthetnek
- Kávézacc és ecet: meglepően jól működhet együtt a konyhában
- Új génterápiás módszert tesztelnek súlyos szembetegség kezelésére
- Demencia ellen a tányérról? Nem csak a genetika számít
2026. június 12.