Árréskorlátozást vezetne be a kormány a drogérialáncokra
A kormány szerdán tárgyalja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig – jelentette be Nagy Márton, a nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
Elmondta: az intézkedés kizárólag a drogérialáncokra, így például a DM-re, a Rossmannra és a Müllerre vonatkozna, amelyek a háztartási termékek piacának több mint 40 százalékát adják. A szabályozás nem vonatkozik a vegyes kereskedelmi egységekre, ahol élelmiszer és nem élelmiszer is kapható.
Az árréskorlátozás 30 különböző termékkategóriában több ezer terméket érintene, úgy mint a mosogatószerek, a mosóporok, a papírzsebkendők, valamint a tusfürdők – fűzte hozzá.
Nagy Márton szerint ezeknél a termékeknél eddig 30 százalékot meghaladó árrés volt a jellemző, az intézkedés átlagosan 16-18 százalékos árcsökkenést eredményezhet.
- Kefir a mindennapokban: valóban egészséges választás?
- A szem egészsége a konyhában is kezdődik
- Tej nélkül is lehet kalciumot bevinni? Ezek az italok segíthetnek
- Kávézacc és ecet: meglepően jól működhet együtt a konyhában
- Magas vérnyomás és gyümölcslé: nem mindegy, melyiket választod
- Új génterápiás módszert tesztelnek súlyos szembetegség kezelésére
2026. június 12.