Erre figyeljünk trombózis után

Mélyvénás trombózis után a megfelelő életmóddal sokat tehetünk azért, hogy ne legyen még nagyobb baj.
A mélyvénás trombózis vérrög képződése a mélyen fekvő vénákban, leggyakrabban az alsó lábszárakban történik. Sürgősségi kezelését követően a betegnek személyre szabott kezelést kell kapnia, amivel a trombózis kiújulása megelőzhető, de emellett az életmódunkon is szükséges változtatni – mondja Blaskó György. A Trombózis és Hematológiai Központ szakorvosa azt is megosztotta, mire kell odafigyelni ebben az időszakban.
Ha a trombózist nem veszik észre, vagy nem kezelik megfelelően, akkor 5-8 évvel az első trombózist követően az újra kialakulhat, amit poszttrombotikus szindrómának nevezünk. Ha a beteg továbbra sem kap megfelelő véralvadásgátló kezelést, akkor a vénás keringés tovább romlik, a lába kifekélyesedhet, így pedig egy nehezen, vagy egyáltalán nem visszafordítható elváltozás jön létre. A trombózis felismerése és kezelése tehát döntő fontosságú.
Amiket be kell tartani
- A sürgősségi ellátást követően mindig el kell végezni a kiváltó ok feltárását.
- Törekedni kell a normál testsúly elérésére! Az elhízás a trombózis egyik rizikófaktora.
- Ne dohányozzunk!
- Mozogjunk rendszeresen, hiszen az edzés nemcsak felpezsdíti a vérkeringést, hanem erősíti is az ereket és a vérnyomást is segít kordában tartani. Legjobb a séta, a kocogás, a biciklizés, a tánc vagy az úszás.
- Ha véralvadásgátlóként kumarin származékot szedünk, figyeljünk oda, hogy naponta közel azonos mennyiségben fogyasszunk K-vitamint tartalmazó élelmiszereket. Ebben legjobb, ha dietetikus segítségét kérjük.
Forrás: hazipatika.com
2025. július 3.
A nyugdíjas pedagógusok a Néprajzi Múzeumban jártak
2025. július 3.
Nyugdíj: jelentős változás jön 2026-tól
2025. július 3.
Napszúrás, hőguta, hősokk – Mi a különbség?
2025. július 2.
Aranydiploma Babus néninek Soponyán
2025. július 2.
Figyelem! Méhraj észlelése esetén forduljon szakemberhez!
2025. július 2.