Zsigó Róbert: szükség van az árrésstopra
Az adatok is bizonyítják, hogy szükség van az árrésstopra - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára videóüzenetében.
Zsigó Róbert azt mondta: a kormány azért vezette be az árrés-csökkentést, hogy megvédje a családokat, a nyugdíjasokat az indokolatlan és túlzó áremelésektől.
Úgy folytatta, a kereskedelmi láncok március 17-e óta 30 alapvető élelmiszerkategória esetében nem tehetnek 10 százaléknál nagyobb árrést a termékeikre.
Az árrésstop bevezetése óta 884 termék ára csökkent átlagosan 18,1 százalékkal; 98 élelmiszer ára legalább 40, és 21 élelmiszer ára több mint 50 százalékkal csökkent.
„Ebből is látszik, hogy a kereskedelmi láncok korábban extraprofitot tettek az alapvető élelmiszerekre. Ez elfogadhatatlan„
– fogalmazott Zsigó Róbert.
Hozzátette, hogy a kormány folyamatosan ellenőrzi a kereskedelmi láncokat és ha nem tartják be a szabályokat, akkor szigorú büntetésekre számíthatnak.
„A kormány nem fogja megengedni, hogy kifosszák a magyar embereket” – hangsúlyozta az államtitkár.
- Kefir a mindennapokban: valóban egészséges választás?
- A szem egészsége a konyhában is kezdődik
- Tej nélkül is lehet kalciumot bevinni? Ezek az italok segíthetnek
- Kávézacc és ecet: meglepően jól működhet együtt a konyhában
- Magas vérnyomás és gyümölcslé: nem mindegy, melyiket választod
- Új génterápiás módszert tesztelnek súlyos szembetegség kezelésére
2026. június 12.