Már több mint egymillió nyugdíjas kapta meg az élelmiszerutalványt
Jól haladunk, már több mint egymillió nyugdíjas kapta meg az élelmiszerutalványt – jelentette ki a Facebook-oldalára feltöltött videójában a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára.
Zsigó Róbert közölte: az árréscsökkentéssel megvédik a családokat, az időseket a túlzó és indokolatlan áremelésektől, emellett 30 ezer forintos élelmiszerutalványt adnak minden nyugdíjban és nyugdíjszerű ellátásban részesülőnek.
Elmondta, hogy ez közel 2,4 millió embert érint, akik közül már több mint egymillióan meg is kapták az élelmiszerutalványokat, amit kisboltokban, piacokon, őstermelőknél vagy nagyobb üzletekben tudnak beváltani. Jelezte, hogy október 15-ig mindenki megkapja az utalványt, és december 31-ig tudják azokat levásárolni.
- Nem az alvásigény csökken – így változik valójában az alvás az évek során
- Új génterápiás módszert tesztelnek súlyos szembetegség kezelésére
- Magas vérnyomás és gyümölcslé: nem mindegy, melyiket választod
- Ezeket az értékeket érdemes figyelni, ha sokáig egészséges szívet szeretnél
- A vesebetegség rejtett következménye: nőhet a kognitív hanyatlás esélye
- Képes lehet eljutni az agyig: új K-vitamin-változatot tesztelnek Alzheimer-kórban
2026. június 17.
Kávé és vérnyomás: nem biztos, hogy eddig jól gondolkodtunk róla
2026. június 16.