Medve jár egy nógrádi falunál, a polgármester fotókkal figyelmeztetett
Cserhátsurány környékén járhat a medve, aminek nyomáról Szanda polgármestere készített fotókat – számolt be róla a Sokszínű vidék..
Az elmúlt években megszaporodtak a medveészlelések Nógrád vármegyében, ebbe a sorba illik bele az, amiről Cserhátsurány polgármestere posztolt szombaton. Szalai Lőrinc bejegyzésében azt írta, „a település környezetében medve nyomait vélték felfedezni”.
Ezekről fotók is készültek, a felvételek láttán pedig elég egyértelmű, hogy valóban medve van a környéken. Érdekesség, hogy a képeket Kiss Tamástól, a szintén nógrádi Szanda polgármesterétől kapták.
A községvezető arra kért mindenkit, hogy a környéken fokozott figyelemmel és óvatossággal közlekedjenek, kirándulás során kerüljék a sűrű bozótosokat és tartsanak zajt, és lehetőség szerint ne induljon útnak egyedül senki.
Tavaly ősszel besétált egy medve a Miskolchoz tartozó Perecesre. Volt olyan helyi lakos, aki az eset után arról beszélt, „közvetlenül az ablak alatt kaparászott, de többet már nem mertünk kinézni sem”.
Azt megelőzően Égerszögön és Szécsényfelfalun láttak medvét.
Forrás: Sokszínű vidék
- Kávé és vérnyomás: nem biztos, hogy eddig jól gondolkodtunk róla
- Egy japán kutatás szerint az agy egészségében is fontos szerepe lehet ennek a vitaminnak
- Nem az életkor dönt: ezek a jelek mutathatják, hogy ideje átgondolni a vezetést
- Tartós kánikula jön: az egész országra hőségriasztás lép életbe
- Fehér kifli és felvágott? Így hathat a szervezetre a klasszikus reggeli
- Mit eszik és hogyan él egy 97 éves rákkutató? Egyszerű szokásokra esküszik
2026. június 26.
A hosszú és egészséges élet egyik legjobb receptje nem kerül semmibe
2026. június 26.
Ez a 3 pénztárcabarát vacsora támogatja legjobban a bélrendszert
2026. június 24.
Nyári kánikula és rossz alvás? Néhány apróság sokat számíthat
2026. június 24.