Orbán Viktor: szerdán érkezik a 13. havi nyugdíj, az idősek számíthatnak a kormányra
A 13. havi nyugdíj szerdán érkezik, az idősek számíthatnak a kormányra - közölte a miniszterelnök szerdán a közösségi oldalán.
Orbán Viktor a Facebook-oldalára feltöltött videójában azt mondta: újabb jó híre van, február 12-én minden nyugdíjas bankszámlájára utalják a dupla nyugdíjat, mert februárban a rendes nyugdíj mellé megérkezik a 13. havi nyugdíj is.
„Nagy dolog ez, olyan eredmény, amiért a magyar gazdaság minden szereplője napról napra megdolgozik”
– fogalmazott.
Hozzátette: persze ellenzői is vannak, brüsszeli bürokraták, magyar közgazdászok, ellenzékiek, akik megszüntetnék a 13. havi nyugdíjat.
„Mi azonban már 2010-ben azt tűztük ki célul, hogy olyan országot építsünk, ahol megbecsülik az idős honfitársainkat. A 13. havi nyugdíj, a pénzen túl, erről a megbecsülésről is szól. Amíg mi állunk a kormányrúd mögött, addig mindenki nyugodt lehet, meg fog érkezni a 13. havi nyugdíj”– mondta a miniszterelnök.
- Kefir a mindennapokban: valóban egészséges választás?
- A szem egészsége a konyhában is kezdődik
- Tej nélkül is lehet kalciumot bevinni? Ezek az italok segíthetnek
- Kávézacc és ecet: meglepően jól működhet együtt a konyhában
- Magas vérnyomás és gyümölcslé: nem mindegy, melyiket választod
- Új génterápiás módszert tesztelnek súlyos szembetegség kezelésére
2026. június 12.