Zsigó Róbert: megvédjük a családokat és a nyugdíjasokat
Megvédjük a családokat és a nyugdíjasokat, meg fogjuk akadályozni az indokolatlan áremeléseket - hangsúlyozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a Facebook-oldalára feltöltött videójában.
Zsigó Róbert azt mondta, a kormány az elmúlt napokban tárgyalt a kereskedelmi láncok képviselőivel azt kérve, hogy önként csökkentsék a profitjukat. A végső ajánlatok azonban elmaradtak az elvárásoktól, ezért a kormány életbe lépteti az árnövelőkkel szemben kidolgozott akcióterv második lépését.
Az államtitkár elfogadhatatlannak nevezte, hogy az elmúlt időszakban az árrés például a tojás esetében 40, a vaj és a tejföl esetében pedig több mint 80 százalékos volt.
„Éppen ezért március közepétől hatósági árrést vezetünk be, 30 alapvető élelmiszer esetében a kereskedők árrése nem haladhatja meg a 10 százalékot„
– hangsúlyozta Zsigó Róbert.
Az államtitkár felhívta a figyelmet arra: ellenőrizni fogják, hogy a kereskedelmi láncok betartják-e ezt.
Ezeket az intézkedéseket május végéig tartja fenn a kormány, de ha szükséges, akkor folytatni is fogja – tette hozzá, majd leszögezte: „a túlzott és az indokolatlan áremeléseknek véget fogunk vetni!„
- Kefir a mindennapokban: valóban egészséges választás?
- A szem egészsége a konyhában is kezdődik
- Tej nélkül is lehet kalciumot bevinni? Ezek az italok segíthetnek
- Kávézacc és ecet: meglepően jól működhet együtt a konyhában
- Új génterápiás módszert tesztelnek súlyos szembetegség kezelésére
- Demencia ellen a tányérról? Nem csak a genetika számít
2026. június 12.