100 ezer forint adókedvezmény az államtól
Évi 100 ezer forintot kaphatsz a Magyar Államkincstár egyik kevésbé ismert szolgáltatásának köszönhetően.
Még mindig sokan nem ismerik a Magyar Államkincstárnál elérhető nyugdíj-előtakarékossági számlát, amely február óta elérhető. A számlára igényelhető adókedvezmény összege maximum évi 100 ezer forint, melyet évi 500 ezer forint befizetésével lehet elérni.
Nyugdíj-előtakarékossági számla = adókedvezmény
A Magyar Államkincstár Nyugdíj-előtakarékossági számla (NYESZ) szolgáltatása február 2-án indult. A NYESZ révén a Kincstár úgy nyújt nyugdíjcélú öngondoskodási lehetőséget, hogy az egy már meglévő állami támogatásra, valamint a forgalomban lévő állampapírokra épít. A NYESZ egy államilag támogatott nyugdíj-megtakarítás, így igényelhető rá a nyugdíjcélú megtakarítások után járó 20 százalék személyi jövedelemadó jóváírás. Így az ügyfél a nyugdíj-előtakarékossági számlájára tárgyévben teljesített befizetései összegének akár 20 százalékát is vissza tudja igényelni az szja-ból.
A nyugdíj-előtakarékossági számlára igényelhető adókedvezmény összege maximum évi 100 ezer forint, ez a plafonérték évi 500 ezer forint befizetésével elérhető. (2020-ig nyugdíjba vonulóknak 130 ezer forint a plafonérték)
Fontos, hogy amennyiben az ügyfél más adókedvezményre feljogosító szolgáltatást is igénybe vesz (Nyugdíjbiztosítás, Önkéntes nyugdíjmegtakarítás, Önsegélyező és Egészségpénztár), akkor a Nyugdíj-előtakarékossági számlával kiegészítve az összes visszaigényelhető összeg maximum 280 ezer forint.
A Kincstárban nyitott NYESZ előnye, hogy ügyfélkapun keresztül online néhány kattintással azonnal megnyitható a már meglévő értékpapír nyilvántartási-számla mellé. Ezt követően az ügyfelek már WebKincstár/MobilKincstár felületen otthonról, egyszerűen intézhetik megtakarításaik befektetését.
Az államkincstár szerint a termék mellett szóló érv az is, hogy a NYESZ számlavezetése díjmentes, az állampapírok megvásárlásához külön nem számítanak fel kincstári díjat. Nincs rendszeres befizetési kötelezettség, nincs havi fix összeg, aminek kötelezően be kell érkeznie.
NYESZ-t ezért szerintük bárkinek érdemes nyitni, aki ki tudja használni a 20 százalékos adóvisszatérítést és akár a nyugdíjba vonulásig, de legalább 10 évig a számlán tudja hagyni a megtakarítását.
- Már több mint 700 ezer felhasználója van a Gondosóra programnak 2024. október 27.
- Általános gyógyszerészi tanácsok cukorbetegeknek 2024. november 18.
- Ingyenes nyugdíj-előtakarékossági számla az Államkincstártól! 2024. szeptember 17.
- A nyugdíj vásárlása nem új fogalom, mégis kevesen tudnak róla 2024. szeptember 17.
- Ügyfélkapu helyett Ügyfélkapu+ vagy Digitális Állampolgárság Program 2024. december 27.
- Nyitrai Zsolt: az idősek számíthatnak ránk! 2024. október 1.
2025. január 14.
Sláger koncert a Gondos óra támogatásával
2025. január 13.
Már a gyógyszertárakban is elérhető a Gondosóra program
2025. január 13.