Hamarosan térítésmentes küldeménnyel kopoghat a postás
A Magyar Posta áprilistól kézbesíti az ingyenes segélyhívó eszközöket a 80 év feletti magyar állampolgároknak.
A 2022 tavaszán indult Gondosóra-program újabb mérföldkőhöz érkezett: áprilistól minden 80 év feletti magyar állampolgár automatikusan jogosult az eszközre.
Ettől a hónaptól a Magyar Posta kézbesítői tehát egy igazán fontos küldeménnyel keresik fel a 80 év felettieket. Az ingyenes, speciális segélyhívó eszköz fokozza az egyedül élő vagy felügyelet nélkül maradó idősek biztonságát. Mégis hogyan?
A Gondosóra egy okosórára emlékeztető, könnyen viselhető eszköz, amit nyakban vagy csuklón lehet hordani. Szükség esetén – például balesetnél, rosszullétnél – a viselője egy gombnyomással kapcsolatba léphet a nap 24 órájában elérhető diszpécserszolgálattal, így gyors segítség érkezhet hozzá.
Az elmúlt közel két évben már többször is életet mentett az eszköz, és számtalan híresség is élvezi az előnyeit.
- Kávé és vérnyomás: nem biztos, hogy eddig jól gondolkodtunk róla
- Egy japán kutatás szerint az agy egészségében is fontos szerepe lehet ennek a vitaminnak
- Nem az életkor dönt: ezek a jelek mutathatják, hogy ideje átgondolni a vezetést
- Tartós kánikula jön: az egész országra hőségriasztás lép életbe
- Mit eszik és hogyan él egy 97 éves rákkutató? Egyszerű szokásokra esküszik
- Fehér kifli és felvágott? Így hathat a szervezetre a klasszikus reggeli
2026. június 24.
Nyári kánikula és rossz alvás? Néhány apróság sokat számíthat
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 23.
Nem kell órákig edzeni: már néhány perc mozgás is sokat számíthat
2026. június 22.